Sıkça Sorulan Sorular

-- Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Kimler Aksigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaptırabilir?

0-55 yaş arasındaki SGK tarafında kapsam altında olan kişiler tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabilir. Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabilmenin ön koşulu SGK’nın aktif olmasıdır.

Aksigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nasıl Kullanılır?

Tamamlayıcı sağlık sigortası satın aldığınız andan itibaren, ayakta tedavileriniz için kullanmaya başlayabilirsiniz. Yatarak tedaviler için beklemeniz gereken bir süre vardır, 3ay. Bu süre dolmadan yatarak tedavileriniz ile ilgili masraflar karşılamaz.

Çocuklar için Aksigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yaptırabilir miyiz?

Evet, 18 yaş altı çocuklarda Genel Sağlık Sigortası (GSS) devlet tarafından ödendiği için tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırılabilir. Yeni doğan bebeklere doğumdan 15 gün sonra tek başına sigorta poliçesi düzenlenebilir.

Aksigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası‘nı öğrenciler yaptırabilir mi?

Tüm öğrenciler 24 yaşı bitene kadar SGK’lı anne veya babadan dolayı SGK’lıdır. Yeni uygulamada sadece bu kişilerin öğrenci olduklarını öğrenci işlerinden alacakları bir yazı ile SGK’ya bildirmeleri gerekmektedir. Dolayısıyla sigorta yaptırabilirler. Aksigorta tamamlayıcı Sağlık sigortası ile istedikleri plan ve hastane ağına göre seçim yaparak sigortaya sahip olabilirler.

Ömür Boyu Yenileme Garantisi nedir; nasıl hak kazanılır?

Kesintisiz 3 yıl boyunca sigortanızın devam etmesi halinde, 3 yılın sonunda sağlık durumunuz esas alınarak Ömür Boyu Yenileme Garantisi hakkına sahip olabilirsiniz. Ömür Boyu Yenileme Garantisine hak kazandığınız tarihten sonradan ortaya çıkan hastalıklar için ek prim uygulanmadan ve teminat kapsamınız daralmadan Aksigorta güvencesinden faydalanmaya devam edebilirsiniz.

Yatarak tedavi kapsamında anlaşmasız doktor ücreti ne şekilde değerlendirilir?

Anlaşmasız kurum doktor ücretini, 'Anlaşma Harici Kurum' teminat limiti ve ödeme yüzdesi dahilinde, poliçe özel şartlarınız kapsamında sonradan ödeme sürecine göre talep edebilirsiniz.

Ayakta Tedavi kapsamı nedir, kaç adet muayene hakkım var?

24 saati aşmayan ve hastanede yatmanızı gerektirmeyen durumlarda kullanılır. Doktor muayenesi, röntgen, laboratuvar tetkikleri ve ileri tanı yöntemlerine ait giderler ayakta tedavi kapsamında karşılanır. Aksigorta tamamlayıcı sağlık sigortası ürününde 10 adet muayene limiti vardır. Aynı doktora bağlı yapılan tüm işlemler 1 muayene hakkınız içinde değerlendirilir.

Yatarak Tedavi teminatı nasıl kullanılır?

Yatarak tedavi teminatı, poliçe başlangıç tarihinden 3 ay sonra aktif hale gelir. 24 saatten az olmamak şartıyla, hastanede yatmayı gerektiren durumlarda yatış ve tedavi masrafları ile birlikte acil durumlardaki harcamaları kapsamaktadır.

Sürekli kullandığım ilaç ya da gözlük sigorta kapsamında oluyor mu?

Hayır, poliçe kapsamında ilaç ya da gözlük teminatı bulunmamaktadır.

İstediğim zaman sigortamı iptal edebilir miyim?

Evet, poliçenizi istediğiniz zaman iptal ettirebilirsiniz. Poliçeniz gün üzerinden iptal edilebilecek olup, poliçe başlangıç tarihinizden itibaren geçen süre ve ödenen toplam tazminat tutarı dikkate alınarak prim iade tutarınız belirlenecektir. İptal ve iadeler için detaylı bilgiyi Aksigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Özel Şartları’ ndan inceleyebilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası özel şartları nelerdir?

Özel şartlarla ilgili detaylı bilgi almak için, poliçenizi 1 Temmuz öncesinde yaptırdıysanız, bu dokümandan ; 1 Temmuz sonrasında yaptırdıysanız bu dokümandan inceleyebilirsiniz.