Sıkça Sorulan Sorular

-- Pati Plus Sigortası

Pati Plus Sigortasi

Pati ve Pati Plus arasındaki farklar nelerdir?

Pati, evcil hayvanınızın trafik kazası sonucu oluşabilecek tüm sağlık problemleri, başka bir kedi veya köpek ile kavga sonucu yapılacak tedaviler, yüksekten düşme sonucu oluşan kırık ve yaralanmalar, yabancı cisim yutma veya batması sebebiyle oluşacak tedaviler, herhangi bir kaza veya enfeksiyon sebebiyle oluşacak göz tedavileri, besin zehirlenmeleri, yanma sebebiyle oluşacak tedaviler, elektrik çarpması sonucu oluşacak tedaviler, böcek sokması sebebiyle oluşacak tedaviler, sıcak havalarda ısı çarpması, soğuk havalarda donma kaynaklı yapılan tedaviler, boğulma tehlikesi ile karşılaşma sebebi ile yapılan tedavilerde geçerlidir.

Pati Plus kaşıntı, tüy dökme gibi deri hastalıkları, idrar yolu enfeksiyonu, böbrek taşı, mide dönmesi, ülser gastrit, orta ve dış kulak iltihabı ve kanser gibi birçok hastalığın da tedavisinin masraflarını poliçe limitleri dahilinde karşılar. Pati Plus içinde anlaşmalı veteriner klinik ağında evcil hayvanınızın muayene edilmesi, yatarak tedavisi ve ameliyatı, dikiş atılması, serum takılması gibi küçük müdahaleler, röntgen çekilmesi, tahliller ve tedavide kullanılan ilaçlar poliçe limitleri dahilinde karşılanır. 3 ay bekleme süresi vardır.

Hasta Bilgi Formu

Hasta Bilgi Formu'na ulaşmak için tıklayınız.

Evcil Hayvan Anlaşmalı Kurum Provizyon Formu

Evcil Hayvan Anlaşmalı Kurum Provizyon Formu'na ulaşmak için tıklayınız.

Pati Plus Sağlık Sigortası fiyatı neye göre değişiyor?

Ürün 1750 ₺ sabit primlidir, hayvanın kedi / köpek olması ya da cinsine göre fiyatında herhangi bir değişiklik olmaz.

Anlaşmalı Veteriner Ağı

Anlaşmalı kurumlar hakkında bilgi almak ve randevu oluşturmak için 444 27 27'yi arayarak 4-3-3'ü tuşlayınız.

Ürünü satın aldıktan sonra sigortayı aktifleştirmem için bir şey yapmam gerekir mi?

Ürünü satın aldıktan sonra evcil hayvanınızın mikroçipi yok ise taktırmanız gerekecektir. Can acıtmayan bu işlemi anlaşmalı veterinerler kliniklerimizde ücretsiz ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Pati Plus ürününün kullanılması için mikro çip takılması gerekmektedir, çipi olmayan müşterilerin poliçeyi kullanması için işlem öncesi ücretsiz olarak çipini taktırması, poliçeye çip numarasını kaydettirmesi ardından yapılacak işlemin veteriner hekim tarafından yapılarak provizyona gidilmesi gerekmektedir.

Evcil Hayvanın başına bir şey geldiğinde ne yapacağım?

Web sitesi veya çağrı merkezi üzerinden anlaşmalı klinik seçilir, seçilen veteriner kliniğine gidilir, muayene ve mikroçip kontrol işlemleri yapılır, sağlık sorununun kapsam dahilinde olup olmadığı belirlenir, sigorta kapsamında ise tedavi gerçekleştirilir, tedavi Pati Plus tarafından karşılanır.

Anlaşmalı veteriner ağına gitmenin faydası nedir?

Bu ürün Aksigorta’nın anlaşmalı olduğu veteriner kliniklerinde geçerlidir. Bu kliniklerde poliçe limitleri ve kapsamı dahilinde sadece katılım payı ödeyerek evcil hayvanınızı tedavi ettirebilirsiniz. Anlaşmalı veteriner kliniği ağı, sizin evcil hayvanınız için alacağınız hizmetteki memnuniyetiniz gözetilerek, her bir veteriner hekim ile tek tek görüşülerek oluşturulmuştur. Anlaşmalı veteriner kliniklerinde evcil hayvanlarınızı bütçenizi yormadan gönül rahatlığıyla tedavi ettirebilirsiniz. Anlaşmasız kliniklere göre fiyat avantajı sağlanmaktadır.

Anlaşmalı veteriner ağında olmayan bir veterinere gidersem, tedavi masraflarını nasıl geri alabilirim?

Anlaşmalı veteriner ağında olmayan bir veterinere giderseniz, veteriner hekiminizin Hasta Bilgi Formu’nu imzalı ve kaşeli bir şekilde doldurması gereklidir. 0850 878 97 83 no’lu Aksigorta Çağrı Merkezi’ni arayarak evcil hayvanınızı anlaşmasız kurumda tedavi ettirdiğinizin bilgisini vererek, inceleme sürecini başlatmanız gerekmektedir. Hasta Bilgi Formu ve poliçede belirtilen belgeler ile beraber tedavi masraflarınızı gösteren fatura/fişi göndermeniz gerekmektedir. İlgili belge ve dokümanların incelenmesi sonucu, uygulanan tedavi poliçe kapsamında ise poliçe limitleri dahilinde tedavi masrafınızın TVHB fiyatı üzerinden %60’ı size Aksigorta tarafından ödenir.

Evcil hayvanıma mikroçip taktırmam gerekli mi?

Evet, evcil hayvanınızın bu sigorta kapsamında tedavi olabilmesi için mikroçip taktırmak zorunludur. Mikroçip, sigorta poliçesi satın alınır alınmaz takılabileceği gibi, sigorta kapsamında hizmet almadan hemen önce de takılabilmektedir. Eğer evcil hayvanınızın mikroçipi varsa poliçe oluşturulurken ekletilmeli, Aksigorta anlaşmalı veteriner klinik ağına giderek mikroçip numaranızı bildirmeniz gerekmektedir.

Pati Plus Sigortası Genel Şartları nelerdir?

Mevcut Pati Sigortamızda olduğu gibi Pati Plus Sigortası da Hayvan Hayat Sigortası Genel Şartları’na tabidir.