Sıkça Sorulan Sorular

-- Pati Plus Sigortası

Pati Plus Sigortasi

Pati ve Pati Plus Sigortası arasındaki farklar nelerdir?

Pati sigortası yalnızca anlaşmalı veterinerlerde geçerlidir. Pati Plus Sigortası ise anlaşmalı ve anlaşmasız tüm veterinerlerde geçerlidir. 

Pati Sigortası evcil hayvanınızın yaşayabileceği trafik kazası, yüksekten düşme gibi acil durumlardan kaynaklı tedavi masraflarını kapsamaktadır. 

Pati Plus Sigortası kapsamında ise hastalık veya kaza sonucu ortaya çıkabilecek (trafik kazası, yüksekten düşme, akut alerjik reaksiyonlar, ishal, kusma, zehirlenme, koma vb.) tedaviler teminat altındadır.

Teminat kapsamı hakkında detaylı bilgi almak için sizi arayalım.

Pati Plus Sağlık Sigortası fiyatı neye göre değişiyor?

Pati Plus Sigortası fiyatları evcil hayvanınızın türüne göre değişiklik göstermektedir. Kedi için 2.500 TL , Köpek için ise 3.500 TL’dir.

Pati Plus Anlaşmalı Veteriner Ağı bilgisine nasıl ulaşabilirim?

Anlaşmalı kurumlar hakkında bilgi almak ve randevu oluşturmak için 444 27 27'yi arayarak 4-3-3'ü tuşlayınız.

Pati Plus Sigortası’nda sigortalı katılım payı ne kadardır?

Pati Plus Sigortası’nda anlaşmalı veterinerlerde katılım payı %20, anlaşmasız veterinerlerde ise katılım payı %40’tır.

Evcil Hayvanın başına bir şey geldiğinde ne yapacağım?

Evcil hayvanınızın başına bir şey gelmesi halinde anlaşmalı veterinerlerimizden birine ulaşmak için 444 27 27’yi arayarak 4-3-3’ü tuşlayabilirsiniz. 

Veya dilerseniz anlaşmalı olmayan herhangi bir veterinerde tedavi işlemlerini ve ödemenizi gerçekleştirebilir, daha sonra hasar dosyası açtırmak için 444 27 27’yi arayabilirsiniz. Geri ödeme talebiniz anlaşmasız veteriner hasar süreci kapsamında değerlendirilecektir.

Anlaşmalı veteriner ağına gitmenin faydası nedir?

Bu ürün Aksigorta’nın anlaşmalı olduğu veteriner kliniklerinde geçerlidir. Bu kliniklerde poliçe limitleri ve kapsamı dahilinde sadece katılım payı ödeyerek evcil hayvanınızı tedavi ettirebilirsiniz. Anlaşmalı veteriner kliniği ağı, sizin evcil hayvanınız için alacağınız hizmetteki memnuniyetiniz gözetilerek, her bir veteriner hekim ile tek tek görüşülerek oluşturulmuştur. Anlaşmalı veteriner kliniklerinde evcil hayvanlarınızı bütçenizi yormadan gönül rahatlığıyla tedavi ettirebilirsiniz. Anlaşmasız kliniklere göre fiyat avantajı sağlanmaktadır.

Anlaşmalı veteriner ağında olmayan bir veterinere gidersem, tedavi masraflarını nasıl geri alabilirim?

Anlaşmalı veteriner ağında olmayan bir veterinere giderseniz, veteriner hekiminizin Hasta Bilgi Formu’nu imzalı ve kaşeli bir şekilde doldurması gereklidir. 0850 878 97 83 no’lu Aksigorta Çağrı Merkezi’ni arayarak evcil hayvanınızı anlaşmasız kurumda tedavi ettirdiğinizin bilgisini vererek, inceleme sürecini başlatmanız gerekmektedir. Hasta Bilgi Formu ve poliçede belirtilen belgeler ile beraber tedavi masraflarınızı gösteren fatura/fişi göndermeniz gerekmektedir. İlgili belge ve dokümanların incelenmesi sonucu, uygulanan tedavi poliçe kapsamında ise poliçe limitleri dahilinde tedavi masrafınızın TVHB fiyatı üzerinden %60’ı size Aksigorta tarafından ödenir.

Evcil hayvanıma mikroçip taktırmam gerekli mi?

Evet, evcil hayvanınızın bu sigorta kapsamında tedavi olabilmesi için mikroçip taktırmak zorunludur. Mikroçip, sigorta poliçesi satın alınır alınmaz takılabileceği gibi, sigorta kapsamında hizmet almadan hemen önce de takılabilmektedir. Eğer evcil hayvanınızın mikroçipi varsa poliçe oluşturulurken ekletilmeli, Aksigorta anlaşmalı veteriner klinik ağına giderek mikroçip numaranızı bildirmeniz gerekmektedir.

Pati Plus Sigortası Genel Şartları nelerdir?

Mevcut Pati Sigortamızda olduğu gibi Pati Plus Sigortası da Hayvan Hayat Sigortası Genel Şartları’na tabidir.

Hasta Bilgi Formu

Hasta Bilgi Formu'na ulaşmak için tıklayınız.

Evcil Hayvan Anlaşmalı Kurum Provizyon Formu

Evcil Hayvan Anlaşmalı Kurum Provizyon Formu'na ulaşmak için tıklayınız.