Sıkça Sorulan Sorular

-- Akkasko

Akkasko

Trafik sigortam var, kasko yaptırmalı mıyım?

Trafik sigortanız bir kaza yaptığınızda karşı aracın, karşı araçtakilerin veya yayaların sizin kusurunuzdan kaynaklanan maddi ve bedeni zararları öder. Aksigorta Akkasko sizi ve aracınızı, siz hatalı olsanız dahi tam güvence altına alır. Ayrıca Trafik Sigorta teminatınızın yetersiz kaldığı durumlarda karşı aracın maddi ve 3.şahısların bedeni zararlarının ödemesini tamamlar.

Karşı aracın kusurlu olduğu kazalarda kasko sigortası sahibiyseniz sizin sigortanız aracınızın onarımını sağlar ve daha sonra kusurlu olan aracın sigortasından gerekli ödemeyi geri alır. Siz herhangi bir işlem ile uğraşmazsınız.

Kasko Sigortamı yurt dışında kullanabilir miyim?

Yurtdışı kasko ek teminatı almanız durumunda özel şartlar kapsamında poliçeniz yurtdışında da geçerli olmaktadır. Ne kadar süre ile teminat alınıyor ise o süre boyunca geçerlidir.

Kasko sigortasıyla kazandığım indirim ne kadar süreyle geçerli olur?

Aracınızın satışı durumunda satıştan iptal olan Akkasko sigortanızda kazanılmış hasarsızlık indiriminiz bir sonraki poliçenizi yine Aksigorta’dan almanız durumunda 180 gün boyunca korunmaktadır.

Poliçe ödemesini zamanında yapmadığım durumlarda kaza sonrası tazminat ödemesi alabilir miyim?

Sigorta Şirketinin sorumluluğu primin tamamının ve poliçede taksitle ödeme kararlaştırılmış ise ilk taksitin ödenmesiyle başlar. Sigorta priminin tamamının, taksitle ödenmesi kararlaştırılmış ise ilk taksitin sözleşme yapılır yapılmaz, diğer taksitlerin ise poliçede belirtilmiş olan vadelerde ve tutarlarda ödenmesi gerekir. Taksitle ödeme kararlaştırılan hallerde, taksitlerin herhangi birinin zamanında ödenmemesi halinde sigorta ettiren temerrüde düşer ve sigortacı, Türk Borçlar Kanunu'ndan doğan diğer hakları saklı kalmak kaydıyla Türk Ticaret Kanunu'nun 1434. maddesi uyarınca işlem yapar. Peşinatı ödenmeyen poliçe ile ilgili tazminat ödemesi yapılmaz.