Sosyal Sorumluluk

Aksigorta Yardım ve Deprem Merkezi

Aksigorta Yardım ve Deprem Merkezi, 7-14 yaş grubundaki çocuklara, yangın ve deprem gibi afetlerden korunma eğitimi vermek ve sigorta bilincini yerleştirmek

Aksigorta Yardım ve Deprem Merkezi

Aksigorta Yangın ve Deprem Merkezi 7-14 yaş grubundaki çocuklara, yangın ve deprem gibi afetlerden korunma eğitimi vermek ve sigorta bilincini yerleştirmek amacıyla ilk olarak 1996 yılında Genel Müdürlük binasında kuruldu. Merkez, daha fazla çocuk tarafından ziyaret edilebilmesi amacıyla Ekim 2008’de Şişli Belediyesi Bilim Merkezi’ne taşındı.

Haftanın 7 günü açık olan Yadem’de bugüne kadar binlerce çocuk deprem ve yangın konularında eğitilmiştir ve hala yılda yüz binin üzerinde çocuk tarafından ziyaret edilmektedir.
Deprem Ve Yangın Simülatörleri Eşliğinde Eğitim
Şisli Bilim Merkezi’nde Deprem ve Yangın Simülatörleri eşliğinde uzman eğitmenler tarafından tüm ziyaretçilere deprem ve yangın eğitimleri verilmektedir.
Deprem bölümünde ziyaretçiler önce 20 dakikalık teorik deprem eğitimi alırlar. Bu anlatımdan sonra deprem simülatörüne alınan ziyaretçilere deprem anı yaşatılarak öğrendiklerini uygulamaları istenir. Deprem Simülatöründe 4.5′ten 7.4′e kadar farklı deprem senaryoları 2 boyutlu olarak uygulanmaktadır.
Yangın bölümünde ise 20 dakikalık temel yangın eğitimi verilir.Uygulamada ise sanal küçük bir yangının ziyaretçiler tarafından söndürülmesi istenir ve bu yolla ziyaretçiler öğrendiklerini pekiştirir. Ayrıca yangın ihbar sisteminin çalışma prensipleri uygulamalı olarak öğretilir.
Deprem ve Yangın gibi felaketler sonrası maddi ve manevi zarar gören ülkemizde risk bilincini arttırmak ; afet öncesi ve sırasında yapılacakları çocuk yaşta öğretmek YADEM ile hayata geçirdiğimiz bir sosyal sorumluluk projemizdir. Bunun yanı sıra deprem riski altında olan ülkemizde zorunlu deprem sigortası ve konut sigortasını yaygınlaştırmak da Aksigorta olarak bir diğer hedefimizdir.

Diğer Sorumluluk Projelerimiz