Aksigorta Covid-19 Masraflarınızı Karşılıyor

Değerli İş Ortaklarımız / Müşterilerimiz,

Tüm dünyayı ve Türkiye’yi etkisi altına alan oldukça zorlayıcı bir süreçten geçiyoruz. Milyarlarca insanın yaşam biçimini doğrudan etkileyen yeni tip koronavirüsün yol açtığı COVID-19 salgın hastalığı, pek çok sektörü olduğu gibi sigorta sektörünü de dönüştürüyor. Birlik, beraberlik ve dayanışmanın en önemli gücümüz olduğu bu salgın hastalığa karşı, Aksigorta olarak sürecin en başından bugüne iş ortaklarımızın ve müşterilerimizin destekçisi olduk; olmaya da devam edeceğiz.

Bu anlayışla sizlerle yeni bir gelişmeyi paylaşmak isteriz. Aksigorta olarak, mevcut Tamamlayıcı Sağlık sigortası ve Özel Sağlık Sigortası poliçesi sahibi bireysel ve kurumsal sigortalılarımızın ülkemizde Sağlık Bakanlığı tarafından pandemi hastanesi olarak ilan edilmiş anlaşmalı özel hastanelerde COVID-19 tedavisine ilişkin ortaya çıkabilecek fark ücretleri ve tedavi giderleri; poliçelerindeki mevcut şartları, limitleri ve uygulama esasları dahilinde, özel şartlarda salgın hastalığın kapsam dışı olarak belirtilmiş olup olmamasına bakılmaksızın, emsal teşkil etmemek üzere, jest uygulaması kapsamında ödenecektir. Bu tarihten itibaren şirketimizden yeni sigortalanacak Özel Sağlık Sigortası ve Tamamlayıcı Sağlık Sigortası sigortalıları için de özel şartlarımızda yer aldığı üzere hastalığın sigortalanma tarihinden sonra başlaması kaydı ile bu uygulama geçerli olacaktır.

Aksigorta olarak, 60 yıldır olduğu gibi bu hassas dönemde de siz değerli iş ortaklarımız ve müşterilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Bu zor günleri el birliğiyle, bir an önce atlatmak dileğiyle.

Saygılarımızla,

Aksigorta