Altın Yaka Ödülü Aksigorta’nın

Aksigorta, ClaimsChat projesiyle Sabancı Altın Yaka Ödülü’ne layık görüldü.

Sabancı Topluluğu’nun şirket ve çalışanlarının başarılarını ödüllendirmek ve iyi uygulamaların karşılıklı paylaşılmasını teşvik etmek amacıyla düzenlediği Altın Yaka Ödülleri, Sabancı Center’da gerçekleştirilen törenle sahiplerini buldu.

2018 Sabancı Altın Yaka Ödülleri’nde mükemmel müşteri deneyimi anlayışıyla fark yaratan uygulamaların ödüllendirildiği “Müşteri Deneyimi” kategorisinde, Aksigorta ClaimsChat projesiyle birincilik ödülünü kazandı.

Yeni Nesil Sigortacılık yaklaşımıyla kolay, yalın, erişilebilir sigortacılığın temellerini atan Aksigorta, ClaimsChat uygulamasıyla hasar anında müşteriye chat hızında dönüş sağlıyor. ClaimsChat uygulaması sayesinde yapay zeka tarafından eksper, dosya sorumlusu, servis, müşteri temsilcisinin dahil olduğu bir WhatsApp grubu kuruluyor. Müşteriden gelen hasar ihbarından sonra, hemen kurulan WhatsApp grubu ile şeffaf ve hızlı iletişim ortamı sağlanıyor. Müşteri hasar fotoğraflarını kurulan whatsapp grubuna atıyor. Talep dosyası otomatik olarak indeksleniyor. Eksper tarafından rapor için müşteriye soruları soruluyor. Dosya sorumlusu da hasar ve ödeme bilgisini gruptan paylaşıyor.

Müşterilerinin deneyimi chat ile ölçülüyor
Süreç sonunda yapay zeka tarafından, tüm bu konuşmanın duygu analizi yapılıyor, bilgiler CRM’e aktarılıyor. Projenin uygulamaya alındığı dönemden itibaren 1500 müşteriden alınan deneyim skoruna göre müşteri memnuniyet oranı, 5 üzerinden 4,5 olarak belirlendi. Hasar ardından sürecin tamamlanması da yüzde 30 oranında kısaldı.

Bilgi için: Şebnem Ateş - desiBel Ajans
sebnem.ates@desibelajans.com
0534 573 34 39

PAYLAŞ