Sanat Projesi

“Risk Ve Güven” Temalı Aksigorta Sanat Projesi İle 8 Ünlü Sanatçı İlk Kez Biraraya Geldi.

Sanat Projesi

Sigortayı sanatla sevdirmek fikrinden yola çıkan Aksigorta, 50. kuruluş yılı için “Risk ve Güven” temalı bir sanat projesi gerçekleştirdi.

Proje kapsamında, Aziz Sarıyer, Bihrat Mavitan, Han Tümertekin, Derin Sarıyer, Bennu Gerede, Ela Cindoruk, Tan Mavitan ve Oytun Berktan’ın ‘Risk ve Güven’ teması üzerine eserler yarattı. Bu eserler Kanyon Alışveriş Merkezi, Sabancı Holding Binası, Beyoğlu’nda ve Fındıklı’da Aksigorta Binası’nda sergilendi.
Aziz Sarıyer ‘Q&A’, Han Tümertekin ‘Görünmez Güven’ , Bihrat Mavitan ‘Kuşun Ettiğine Bak’, Derin Sarıyer ‘Plasenta’, Ela Cindoruk ‘Anneannemin Masası’, Tan Mavitan ‘Buzdan Sebepler’, Oytun Berktan ‘Kafes’ ve Bennu Gerede ‘Untitled’ adlı eserleriyle Aksigorta Sanat Projesi’nde ilk defa bir araya geldiler. Türkiye’nin önde gelen sanatçıları tarafından Aksigorta için yapılan 8 eser, 50. kuruluş yılında risk konusunda toplumda farkındalık yaratmak amacını taşıyor. Her bir sanatçının risk ve güven duygularına yaklaşımını sergilediği eserler, titiz bir çalışmanın sonucunda ortaya çıktı. Sigortayı sanatla sevdirecek olan Aksigorta, yine öncü bir projeye imza atmanın gururunu yaşıyor.

Diğer Sosyal Sorumluluk Projelerimiz