Aksigorta’nın Dijital Güvenlik Platformu’na Altın Pusula Ödülü

Dijital güvenlik alanında toplumsal risk bilincini yükseltmeyi amaçlayan Aksigorta, hayata geçirdiği Dijital Güvenlik Platformu ile, bu yıl düzenlenen 20. Altın Pusula Ödüllerinde ‘kurumsal yayınlar’ kategorisinde ödüle layık görüldü.

Türkiye’nin dijital güvenliğine güçlü bir katkı sunan ve toplumsal risk bilincini yükseltmeyi amaçlayan Aksigorta, hayata geçirdiği Dijital Güvenlik Platformu (DGP) ile, 20. Altın Pusula Ödüllerinde, kurumsal yayınlar kategorisinde ödüle layık görüldü.

Dijitalleşen dünyamızda adaptasyon sürecinde oluşabilecek risklere karşı; başta bireyler, aileler ve kurumlar olmak üzere toplumsal risk bilincini yükseltmeyi ve bu alanda farkındalık oluşturmayı hedefleyen DGP, kurulduğu 2020 yılından bu yana 1,5 milyonun üzerinde ziyaretçi sayısına ulaştı. Hem bireylerin hem de KOBİ’lerin dijital dünyada çok daha güvenle var olabilmelerine destek sunan platform; Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) desteği ile hazırlanan videolu içerikler, aileler ve KOBİ’ler için ücretsiz eğitim imkânı sunuyor, konuya ilişkin güncel haberler ve podcastler de kullanıcılar için referans bir bilgi kaynağı oluşturuyor.

Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından her yıl gerçekleşen ve bu yıl 20.’si düzenlenen Altın Pusula Ödülleri’nde; kamu ve özel sektör kurumlarının yanı sıra genç iletişimcilerden gelen yaklaşık 400’e  yakın proje yarıştı.  30 Haziran 2022 tarihinde Zorlu PSM’de gerçekleşen ödül töreninde, Aksigorta Dijital Güvenlik Platformu, kurumsal yayınlar kategorisinde Altın Pusula Ödülünü kazandı.

PAYLAŞ