Sıkça Sorulan Sorular

-- Pratik Kasko

Pratik Kasko

null

Pratik Kasko nedir?

Geniş Kapsamlı Kasko teminatlarını içeren Pratik Kasko ile ihtiyaç durumunda aracınızı Aksigorta’nın garantili servislerinden birine götürebilirsiniz ve aracınızın onarım süresi boyunca size kullanmanız için yedek araç temin edilir. Böylece onarım işlemleri ile uğraşmak zorunda kalmadan hayatınıza devam edebilirsiniz.

Pratik Kasko anlaşmalı servisleri için tıklayın.

Pratik Kasko’nun Aksigorta Kasko poliçesinden farkı nedir?

Pratik Kasko ürünü de bir Genişletilmiş Kasko sigorta ürünüdür. Müşterilere indirim avantajı yaratan tek farkı hasar anında sadece Aksigorta’nın garantisindeki anlaşmalı servislerden hizmet alma zorunluluğudur.

Pratik Kasko her serviste geçerli midir?

Hayır. Pratik Kasko sadece poliçe kapsamında yer alan anlaşmalı servislerde geçerlidir. Pratik kasko anlaşmalı servisleri için tıklayın.

Her araç için Pratik Kasko Poliçesi düzenlenebilir mi?

Hayır. Sadece binek (otomobil) ve kamyonet tipi araçlara pratik kasko poliçesi yapılabilir.

Trafik sigortam var, yine de kasko sigortası yaptırmalı mıyım?

kusurunuzdan kaynaklanan maddi ve bedeni zararları öder. Aksigorta Akkasko sizi ve aracınızı, siz hatalı olsanız dahi tam güvence altına alır. Ayrıca Trafik Sigorta teminatınızın yetersiz kaldığı durumlarda karşı aracın maddi ve 3.şahısların bedeni zararlarının ödemesini tamamlar. 

Karşı aracın kusurlu olduğu kazalarda kasko sigortası sahibiyseniz sizin sigortanız aracınızın onarımını sağlar ve daha sonra kusurlu olan aracın sigortasından gerekli ödemeyi geri alır. Siz herhangi bir işlem ile uğraşmazsınız.

Pratik Kasko Türkiye sınırlarında mı geçerlidir?

Evet. Pratik Kasko sadece Türkiye sınırları içinde yer alan anlaşmalı servislerde geçerlidir.