Sıkça Sorulan Sorular

-- Tamamlayıcı Trafik Paketleri

Tamamlayıcı Trafik Paketleri

Tamamlayıcı Trafik Paketleri nedir?

Tamamlayıcı Trafik Paketleri araçta çarpma/çarpışma sonucu meydana gelebilecek hasarlar ve sigortalının kontrolü dışında gerçekleşebilecek yangın, hırsızlık gibi risklere karşı koruma sağlayan yeni bir üründür. Ayrıca doğal afet teminat paketi ve 3. Şahıs sorumluluk ek teminatları ile ürün kapsam isteğe bağlı olarak genişletilebilir.

İhtiyacıma göre ürün kapsamını belirleyebilir miyim?

Modüler yapısı ve sabit primler ile istediğin paketi seçerek poliçeni oluşturabilirsin.

Zorunlu Trafik sigortam var. Trafik sigortam kendi aracımdaki hasarları karşılar mı?

Trafik sigortan bir kaza yapman halinde karşı aracın, karşı araçtakilerin veya yayaların senden kaynaklanan maddi ve bedeni zararları öder. Aksigorta Tamamlayıcı Trafik Paketleri seni ve aracını hatalı olsan dahi güvence altına alır. Ayrıca Trafik Sigorta teminatının yetersiz kaldığı durumlarda karşı aracın maddi ve 3. şahısların bedeni zararlarının ödemesini tamamlar.


Tüm araçlar için Tamamlayıcı Trafik Sigortası yapılabilir mi?

Hayır sadece ruhsat sahibi şahıs(TCKN) ve 30 yaş üstünde de olan, araç yaşı ise 4 – 15 yaş aralığındaki otomobil ve kamyonetler için uygun bir üründür. Araç bedeli 100.000 TL’yi geçmemelidir.

Trafik sigortası hasarsızlık kademesi 5, 6, 7 olan araçlar için yapılabilir.

Araç yaşı sınırı var mı?

Tamamlayıcı Trafik Paketleri kapsamında yalnızca 4- 15 yaş aralığındaki araçlara poliçe düzenlenebilir.

Tamamlayıcı Trafik paketleri için Trafik sigortası poliçemin olması gerekir mi?

Evet; 6. ve 7. Hasarsızlık kademesi için herhangi bir şirketten, 5. Hasarsızlık kademesi için Aksigorta’dan zorunlu trafik sigortanız bulunması gerekmektedir. Trafik sigortası 4. hasarsızlık kademesinde olan araçlara Tamamlayıcı Trafik Paketleri düzenlenememektedir.

Sadece doğal afetler paketini satın alabilir miyim?

Evet; depremden, doluya, selden fırtınaya kadar tüm doğal afet riskleri için sunulan paketi tek başına satın alabilirsiniz.

Hasar durumunda olmazsa olmaz bir belge talep edilecek mi?

Evet ürünümüzün en önemli özelliği yaşanan kazanın Kaza tespit tutanağı veya resmi tutanak (polis zabıtı, jandarma zabıtı) ile belgelenmesi gerekmesidir.

Aracımda hasar oluşması durumunda beyanda bulunarak hasar ödemesi talep edebilir miyim?

Hayır beyan ile hasar ödemesi yapılmamaktadır.

Yangın veya hırsızlık hasarlarında ne kadar hasar ödemesi yapılır?

Araç bedeli kadar hasar ödemesi yapılacaktır.

Cam kırılması hasarları poliçe kapsamında mı?

Kısmi cam kırılmaları kapsam haricidir. Sadece çarpışma hasarları neticesinde araç ile birlikte hasar gören araçların camları teminat altındadır.

Ürün ile birlikte sunulan ek fayda var mı?

Evet; bu ürün ile hasar anında çekim şartından bağımsız geçiciikame araç, yol yardım hizmeti, mini onarım, acil kara ambulansı hizmetleri sunuluyor Detaylı bilgi için poliçeni inceleyebilirsin.