Sıkça Sorulan Sorular

-- Pratik Kasko

Pratik Kasko

null

Pratik Kasko nedir?

Geniş Kapsamlı Kasko teminatlarını içeren Pratik Kasko, bunun dışında ihtiyaç durumunda aracını Aksigorta’nın garantili servislerinden birine götürmeni ve aracının onarım süresi boyunca sana kullanman için yedek araç temin edilmesini sağlar. Böylece onarım işlemleri ile uğraşmak zorunda kalmadan işini halletmenin rahatlığını yaşarsın.

Pratik Kasko anlaşmalı servisleri için tıklayabilirsin.

Pratik Kasko’nun Aksigorta Kasko poliçesinden farkı nedir?

Pratik Kasko ürünü de bir Genişletilmiş Kasko sigorta ürünüdür. Tek farkı, hasar anında sadece Aksigorta’nın garantisindeki anlaşmalı servislerden hizmet alma zorunluluğudur. Böylece indirim avantajlarından yararlanabilirsin.

Pratik Kasko her serviste geçerli midir?

Hayır, Pratik Kasko her serviste geçerli değildir. Pratik Kasko, sadece poliçe kapsamında yer alan Aksigorta’nın garantisindeki anlaşmalı servislerde geçerlidir.

Pratik Kasko anlaşmalı servisleri için tıklayabilirsin.

Her araç için Pratik Kasko poliçesi düzenlenebilir mi?

Hayır, her araç için Pratik Kasko Sigortası düzenlenmez. Sadece binek (otomobil) ve kamyonet tipi araçlara Pratik Kasko Sigortası yapılabilir.

Trafik sigortam var, yine de kasko sigortası yaptırmalı mıyım?

Trafik sigortası kaza yapıldığında karşı aracın, karşı araçtakilerin veya yayaların, sigortalı aracın kusurlarından kaynaklanan maddi ve bedeni zararlarını karşılar. Yani Zorunlu Trafik Sigortası teminatları sadece 3. şahsı ve karşı aracı korumaya odaklanır.
Kasko ise seni ve aracını, sen hatalı olsan dahi tam güvence altına alır. Ayrıca Zorunlu Trafik Sigortası teminatlarının yetersiz kaldığı durumlarda, karşı aracın maddi ve 3. şahısların bedeni zararlarının ödemesini de tamamlar.

Karşı aracın kusurlu olduğu kazalarda kasko sigortası sahibiysen sigortan, aracının onarımını sağlar ve daha sonra kusurlu olan aracın sigortasından gerekli ödemeyi geri alır. Sen de herhangi bir işlem ile uğraşmadan güvenli sürüşün tadını çıkarırsın.

Pratik Kasko sadece Türkiye sınırlarında mı geçerlidir?

Evet, pratik Kasko sadece Türkiye sınırları içinde yer alan anlaşmalı servislerde geçerlidir.