Sigorta Kılavuzu

Sana En Uygun Sigortayı Seçmen İçin Bilmen Gereken 5 Şey

Hangi sigorta türüne ihtiyacın olduğuna karar verdiysen kolları sıvamanın vakti geldi.

Sana En Uygun Sigortayı Seçmen İçin Bilmen Gereken 5 Şey

Hangi sigorta türüne ihtiyacın olduğuna karar verdiysen kolları sıvamanın vakti geldi. Bu hizmeti alırken en doğru seçimi yapmak istemekte haklısın. Bunun için de sigorta yaptırırken dikkat etmen gereken şeylere bir göz atmalısın.

Önceliğin Güvenilir Bir Sigorta Şirketi

Sigorta, yaşayabileceğin riskler için sana güvence veren bir tedbir sistemidir. Bu sisteme dâhil olman, senin bir hizmet alacağını gösterir. Sana sunulan hizmetin hangi sigorta şirketi tarafından verildiği de çok önemlidir. Çünkü sigorta teminatları, limitleri, prim tutarları sigorta şirketine göre değişiklik gösterir. En uygun sigorta şartlarının yanında önemli olan diğer bir unsur da seçtiğin şirketin, vadettiği teminatları yerinde ve zamanında sağlayacak yetkinlikte olmasıdır. Yaşanacak bir sorun karşısında müşteri desteğinin bulunması, ulaşılabilir olması, süreçlerin mümkün olduğunca hızlı yürütülmesi önemlidir. Sistemi oturmuş, kanunların gerekliliklerine uyum sağlayan bir sigorta şirketine için rahat bir şekilde güvenmenin keyfini çıkarabilirsin.

Sana Sunulan Teminatlar, İhtiyaçlarını Karşılıyor mu?

Belirtilen teminatları mutlaka değerlendirmelisin. Sigorta genel şartlarını araştırırken bu bilgileri bulabilir, sigorta sözleşmesini düzenleyen görevliye aklına takılan soruları sorabilirsin. Sigorta ile temin edilen ve sigorta teminatı dışında kalan haller ile sigorta şirketine ve sigortalıya düşen görevleri öğrendikten sonra bu şartların uygunluğunu ve senin ihtiyaçlarını karşılayıp karşılamadığını mutlaka analiz etmen gerekiyor.

Ücretsiz Hizmet ve Avantajları Mutlaka Öğren

Her sigortanın standart teminatları dışında ek teminatları bulunur. Bunun dışında sigorta şirketin sana sigorta kapsamında ücretsiz avantaj ve hizmetler de sunar. Ek prim ödemeden ulaşabileceğin bu hizmetler, hayatını kolaylaştırmaya odaklanır. Sigorta şirketinin senin hayatını ne şekilde kolaylaştırdığını mutlaka öğren. Bu işe Aksigorta Ücretsiz Hizmet ve Avantajlar sayfasını ziyaret ederek başlayabilirsin.

Teminat Limitlerini Değerlendir

Bir sigortanın sana sunduğu teminatların yanında sunduğu teminat limitleri de önemlidir. Bunun için teminat içeriklerine verdiğin önem kadar limitli-limitsiz teminatları da önemsemelisin. İhtiyaçlarını belirle, sigortanın limitlerini öğren. Eğer limitleri yetersizse limitleri arttırma imkânın olup olmadığını mutlaka sor.

Sigortanın Sana Sunduğu Ödeme Seçeneklerini Araştır

Geldik işin ekonomik boyutlarına. Sigorta şirketinin sunduğu ödeme kolaylıklarından faydalanarak kendini ve bütçeni güvence altına alabilirsin. Ödeme planına göre sana sunulan avantajları değerlendirmeyi unutma. Aksigorta’nın birçok sigorta özelinde kredi kartına 9 taksit avantajı, bu kolaylıklardan sadece biri.
Unutmadan: Poliçe teslimine rağmen prim ödenmemişse sigortan başlamaz. Dolayısıyla sigorta priminin zamanında yatırılması, hizmetlerden faydalanman açısından önemlidir.

PAYLAŞ