Sigorta Kılavuzu

Sağlık Sigortasında “Yenileme Güvencesi” Nedir, Neden Önemlidir?

Yenileme Güvencesi ya da uzun ismiyle Ömür Boyu Yenileme Güvencesi, sağlık sigortaları için geçerli bir uygulamadır.

Sağlık Sigortasında “Yenileme Güvencesi” Nedir, Neden Önemlidir?

Yenileme Güvencesi Nedir?

Yenileme Güvencesi ya da uzun ismiyle Ömür Boyu Yenileme Güvencesi, sağlık sigortaları için geçerli bir uygulamadır. Bu güvence, özel sağlık sigortası sözleşmesinin aynı plan ile ömür boyu yenilenmesi anlamına gelir. Sigorta sahibinin ömür boyu kullanacağı bu kolaylığın ayrıntılarına göz atalım.

Ömür Boyu Yenileme Güvencesi Ne Sunar?

Hayat boyu ortaya çıkan hastalıklar için ek prim uygulanmaması kolaylığı, Ömür Boyu Yenileme Güvencesi’ndedir. Bu hak kazanıldıktan sonra ortaya çıkan hastalıklar kapsam dışı bırakılamaz ve söz konusu hastalıklar için ek prim alınmaz. Yani sigortalı, bu hakkı kazandıktan sonra hayatı boyunca teminat kapsamı daraltılmadan ve ortaya çıkan yeni hastalıklarına ek prim ödemeden sigortadan faydalanabilir. Böylece sigortalıya, uygun ve ekonomik tedavi süreçlerinin avantajları, hayat boyu kazandırılmış olur.

Bu Avantaj Nasıl Kazanılır?

Ömür Boyu Yenileme Güvencesi yapılmadan önce sigortalının belirlenen değerlendirme şartlarına uygunluk durumu kontrol edilir. Sigortalının yaş durumu ve mevcut sağlık durumu değerlendirilir. Belirlenen şartlara uyum sağlayan sigortalı, yaptırmış olduğu sağlık sigortasında kesintisiz 3 sene boyunca devam ettiyse ve 3 yılın sonunda sigortası devam ediyorsa sağlık durumu esas alınarak Ömür Boyu Yenileme Garantisi kazanabilir.
Çok uzun süre hizmet alacağın bu kazanımı, güvendiğin bir sigorta şirketinde yaptırmanın oldukça önemli olduğunu unutmamalısın. Ömür Boyu Yenileme Güvencesi ile sağlıklı yarınların olsun…

PAYLAŞ