Sigorta Kılavuzu

Sağlık Sigortasında “Yenileme Güvencesi” Nedir, Neden Önemlidir?

Yenileme Güvencesi Aksağlık sigortaları için geçerli bir uygulamadır.

Sağlık Sigortasında “Yenileme Güvencesi” Nedir, Neden Önemlidir?

Yenileme Güvencesi Nedir?

Yenileme Güvencesi sağlık sigortaları için geçerli bir uygulamadır. Bu güvence, özel sağlık sigortası sözleşmesinin aynı plan ile yenilenmesi anlamına gelir. Bu kolaylığın ayrıntılarına göz atalım.

Yenileme Güvencesi Ne Sunar?

Hayat boyu ortaya çıkan hastalıklar için ek prim uygulanmaması kolaylığı, Yenileme Güvencesi’ndedir. Bu hak kazanıldıktan sonra ortaya çıkan hastalıklar kapsam dışı bırakılamaz ve söz konusu hastalıklar için ek prim alınmaz. Yani sigortalı, bu hakkı kazandıktan sonra hayatı boyunca teminat kapsamı daraltılmadan ve ortaya çıkan yeni hastalıklarına ek prim ödemeden sigortadan faydalanabilir. Böylece sigortalıya, uygun ve ekonomik tedavi süreçlerinin avantajları, hayat boyu kazandırılmış olur.

Bu Avantaj Nasıl Kazanılır?

Yenileme Güvencesi yapılmadan önce sigortalının belirlenen değerlendirme şartlarına uygunluk durumu kontrol edilir. Sigortalının yaş durumu ve mevcut sağlık durumu değerlendirilir. Belirlenen şartlara uyum sağlayan sigortalı, yaptırmış olduğu sağlık sigortasında kesintisiz 3 sene boyunca devam ettiyse ve 3 yılın sonunda sigortası devam ediyorsa sağlık durumu esas alınarak Yenileme Güvencesi kazanabilir.
Çok uzun süre hizmet alacağın bu kazanımı, güvendiğin bir sigorta şirketinde yaptırmanın oldukça önemli olduğunu unutmamalısın. Yenileme Güvencesi ile sağlıklı yarınların olsun…

PAYLAŞ