Sigorta Kılavuzu

Premium Seyahat Sigortası’nın Seni Nelerden Koruduğunu Biliyor musun?

Premium Sağlık Sigortası’nı ilk defa duymuş olabilirsin. Eğer öyleyse seni, klasik sağlık sigortalarından çok farklı ve kapsamlı bu sigorta ile tanıştıralım.

Premium Seyahat Sigortası’nın Seni Nelerden Koruduğunu Biliyor musun?

Premium Sağlık Sigortası’nı ilk defa duymuş olabilirsin. Eğer öyleyse seni, klasik sağlık sigortalarından çok farklı ve kapsamlı bu sigorta ile tanıştıralım. Bildiğin üzere yurt dışı seyahatlerinde devreye giren Seyahat Sağlık Sigortası, acil durumlarda sana tedavi ve nakil kolaylığı sunar. Bunlar haricinde sen ülkenden çok uzaklardayken başına gelebilme ihtimali yüksek her riske karşı seni koruyan bir güvencen olmasını istiyorsan Premium Seyahat Sigortası ile tanış deriz. Premium Seyahat Sigortası’nın sana nasıl yardımcı olacağını anlatalım.

Tabii ki Her Şeyin Başı Sağlık

Premium Seyahat Sigortası, karşılaşabileceğin acil sağlık sorunlarının çözümlerine odaklanır ve bu durumda en pratik çözümleri sunar. Sen uzaklardayken istemediğin bir sağlık sorunu yaşadığında ya da yaralanman durumunda hastane, ameliyat, tedavi ve doktorun yazdığı ilaç masrafları, bu sigorta kapsamında değerlendirilir. Üstelik karşılaştığın sağlık problemlerinde hastaneye gitmeden önce durumu bir bilene sormak için anlaşmalı tıbbi ekip ve uzmanlarla anında iletişim kurabilirsin.

Nakil Hizmetleri

Yurt dışı seyahatinde yaşadığın yaralanma veya hastalıkların tedavilerinden sonra yurt içine nakledilme ya da vefat durumunda, nakil masrafları sınırsız olarak sigorta kapsamında olacak.

Uçağın Kaçtıysa Panik Yok!

Premium Seyahat Sigortası’nı üretirken seyahat sırasında en çok başımıza gelen ve bizi zor durumda bırakan şeyleri düşündük. Seyahatinde yaşayacağın tüm aksi durumların çözümlerini aradık. Bunlardan biri de uçuş kaçırma. Eğer son dakika uçuşunu, önlenmesi mümkün olmayan durumlar (doğal afetler gibi) nedeniyle kaçırdıysan 300 euro’ya kadarki bilet masrafın karşılanacak. Aktarma durumunda kaçırılan uçaklar için de bir çaremiz var. Teknik problemler, doğal afetler, hava koşulları veya resmi yetkililer tarafından açıklanan mücbir sebeplerden dolayı ilk uçağın geç kalırsa aktarma yapılacak 2. uçakla yolculuğa devam etmen mümkün olmadığında sana 150 euro limite kadar ödeme yapılır. Bu arada overbooking nedeniyle yapılacak uçuşlarda gecikme için 500 euro’ya kadar oluşacak masraf da sigorta teminatında. Bunu da not alalım.

Bagaj Sorunların Çözüldü Bil

Tarifeli uçuşlarda bagajının çalınması veya zarar görmesi, panik yapmana sebep olabilir. Haklısın, bazen bu durum çözümsüz kalıyor. Fakat seyahat sigortan, içini ve bütçeni rahatlatacak çözümü buldu. Bagajının çalınması veya zarar görmesi halinde, belirlenen limit dâhilinde masrafların teminat altında. Hava yolu seyahatinde bagaj teslim süresinin uzaması durumunda, havaalanında beklemek zorunda kalırsan ilk 4 saatten sonra yapılan zaruri harcamalar, saat başı 40 euro ve azami 12 saatte 480 euro ile sınırlı olmak kaydıyla sigortan tarafından karşılanır.

Pasaport Ve Bilet Kaybı Meselesi

Yurt dışı yolcularının en çok korktuğu şey olan pasaport veya bilet kaybına da bir çözümümüz var. Yurt dışındayken pasaport veya Türkiye'ye dönüş için tarifeli uçak biletinin kaybolması durumunda, geçici bir pasaport çıkarman gerekecek. Bu durumda yeni bir uçak bileti alabilmek veya pasaportunu çıkarmak için gidilmesi gereken kurumlara ulaşmak adına 250 euro’ya kadar yapılan masraflarda yanında olacağız.

Nakit Avans mı?

“Sigortanın belli limitleri var. Limiti aştın, yanında yokuz.” diye bir şey söz konusu olamaz! Yurt dışındayken borç alacağın kimse yoksa acil durumlarda nakit avans avantajından faydalanabilirsin. 1000 euro limit dâhilinde borç olarak nakit avansını güvenle çekebilirsin. Premium Seyahat Sigortası kapsamındaki diğer avantaj ve teminatlar hakkında bilgi almak için tıkla.

PAYLAŞ