Sigorta Kılavuzu

Kasko'da Hasarsızlığını Bozmadan Aracına Hangi Onarımları Yaptırabilirsin?

Hasarsızlık indirimi, poliçede belirtilen hasarsızlığı bozmayan haller dışında, aracın yıl içinde onarım görmemesi halinde yapılan prim indirimidir.

Kasko'da Hasarsızlığını Bozmadan Aracına Hangi Onarımları Yaptırabilirsin?

Hasarsızlık indirimi, poliçede belirtilen hasarsızlığı bozmayan haller dışında, aracın yıl içinde onarım görmemesi halinde yapılan prim indirimidir. Bu indirim senin için önemlidir, çünkü hasarsızlığı bozan bir işlem yapmadığın takdirde poliçen çok daha uygun fiyatlara yenilenir. Hasarsızlık indirimi, sigorta şirketinin politikalarına göre değişir. Mesela Akkasko’da 5 yıl sonunda %65 hasarsızlık indirimi avantajını yakalayarak hasarsızlık indirimi keyfini sonuna kadar yaşayabilirsin. Telaşlanma! Hasarsızlık indiriminden yararlanmak, aracın hiçbir şekilde onarım görmemesi halini gerektirmez. Akkasko sahibiysen AUTO KING servis güvencesiyle yapılan mini onarım işlemleri, hasarsızlığın bozulmasına neden olmaz. Peki, hasarsızlığı bozmadan yapılan onarım işlemlerinin hangileri olduğunu biliyor musun?

Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme

Boyasız kaporta göçük düzeltme, PDR olarak da geçer. PDR, dış darbe sonucu araç kaportası üzerinde meydana gelen, 5 cm’ye kadar boyaya zarar gelmeden oluşan göçüklerin onarılmasıdır. Bu işlemde, üzerinde göçük bulunan panelin arkasına özel aletlerle ulaşılır, dışa doğru masaj yoluyla göçük düzeltilir. Bu işlem için boyanın zarar görememiş veya panelin daha önce boyanmamış olması gerekir.

Boya Hasarlı Kaporta Göçük Düzeltme

Bu işlem de DR olarak geçer. Boyanın hasar gördüğü, 10 cm çapa kadar ezik, vuruk ve göçüklerde kaporta düzeltme işlemidir. Göçük düzeltildikten sonra boyama işlemi yapılır. İç Döşeme Tamiri Araç iç döşemesinde bulunan plastik, vinleks, deri, kumaş, halı ve velur kaplı aksamların üzerinde meydana gelen, 1 cm’ye kadar sigara yanığı, 5 cm’ye kadar çizik ve çatlak, 5 cm’ye kadar plastik parça kopukları gibi durumlarda, orijinal parça değiştirilmeden onarım işlemi yapılır.

Boya Tamiri-Mini Yama

Dış darbeler sonucu genelde aracın kapı, çamurluk ve tampon bölgelerinde sıyrık, çizik gibi küçük ölçekli boya hasarları, Amerika patentli “mini yama” tekniği ile düzeltilir. Sadece hasar görmüş bölge boyanır ve araç rengine uyumlu boya seçilir. Böylece aracın orijinal boya rengi korunmuş olur. Aksigorta’da 30 cm’ye kadar kaporta, 20 cm’ye kadar tampon sıyrık ve çiziklerinin yanı sıra pütürlü plastik kaplama işlemlerini de mini onarım hizmeti dahilinde yaptırabilirsin.

Ön Cam Tamiri

Araçların ön camı; taş sekmesi, uçan cisimlerin uçması gibi durumlarda zarar görebilir. Bu durumda her türlü kırık ve 10 cm’ye kadar olan çatlaklar, hasarsızlığı bozmadan yapılan mini onarım işlemleri arasında değerlendirilir. Bu konuda hassas olmalısın, çünkü cam kırık ve çatlakları kısa sürede tamir edildiğinde onarımın başarılı olma oranı artar.

Plastik Tampon Tamiri

Aracın plastik ön ve arka tamponlarında orta şiddetli darbeler sonucu oluşan yırtık, kopuk, çatlak, eksik gibi durumlarda plastik tampon tamiri devreye girer. Bu tamir işlemi, tamponun hem iç hem de dış kısımlarında görülen hasarlar için geçerlidir.

Mini Onarımdan Nasıl Yararlanırsın?

Oldukça kolay. Kasko poliçen ile birlikte sana en yakın AUTO KING servisine git ve hasar tespitini yaptır. Daha sonra verilen randevu yeri ve saatinde aracınla beraber AUTO KING servisinde mini onarım hizmeti almanın keyfini yaşa!

PAYLAŞ