Sigorta Kılavuzu

Kasko Seçerken Dikkat! Arabanı ve Kendini Maksimumda Nasıl Koruyabilirsin?

“Trafik sigortam varken neden kasko yaptırmalıyım?” Sorusuna detaylı bir cevap verdikten sonra sıra, “En uygun kasko nasıl yaptırılır?” sorusuna geldi.

Kasko Seçerken Dikkat! Arabanı ve Kendini Maksimumda Nasıl Koruyabilirsin?

“Trafik sigortam varken neden kasko yaptırmalıyım ?” Sorusuna detaylı bir cevap verdikten sonra sıra, “En uygun kasko nasıl yaptırılır?” sorusuna geldi. Doğru kasko paketini ve şirketini seçmek, arabanın korunması için çok önemli. Sana sağlanan teminatlar, limitler, hizmetler ve avantajlar, kaskonun ne kadar faydalı olduğunu belirler. Arabanı maksimumda korumak için mutlaka bulunması gereken teminatlar aklında bulunsun.

Temel Teminatlara Bir Bak

Kaskonun sana sunduğu temel teminatlar; ekstra ücret ödemediğin, yaşayacağın genel sorunlara çözüm bulma yoludur. Bu teminatlar birçok kasko türünde sabit olsa da bazen gözden kaçanlar olabilir. Bunun için temel teminatlara bir bak. Aracını en temel seviyede koruyacak olan teminatlar arasında, çarpma-çarpışma durumlarında seni ve 3. şahısları korumasına; yangın, hırsızlık gibi durumlarda aracına ve eşyana zarar geldiğinde çözüm buluyor olmasına dikkat et. Bunlar dışında çekici hizmeti, hukuksal koruma, ferdi kaza teminatları da olmazsa olmazlardan.

Ek Teminatlar Senin İçin Yeterli mi?

Ek teminatlar, adından da anlaşılacağı üzere poliçe primine ek ücret karşılığında verilen hizmetlerden. Sigorta şirketinin sana sunduğu ek teminatların ihtiyaçlarını karşılamayıp karşılamadığını mutlaka kontrol etmelisin, çünkü onlara ihtiyacın olabilir. Mesele sigortanın sana sunduğu ek teminatlar;

  • Doğal afet ve terör olaylarında,
  • Anahtar ile aracın çalınması halinde,
  • Kişisel eşyanın çalınması-zarar görmesi durumunda,
  • Ek aksesuara gelecek zararlarda,
  • Anahtar kaybı nedeniyle kilit değiştirme ve anahtar çıkarma durumlarında devreye girmeli.

Ya Diğer Kolaylıklar?

Ek teminatlar ve teminatlar dışında aracını koruyup kollayan ve güvenli yolculuğun tadını çıkaracağın kolaylıklar da var.

7/24 Yol Yardımı

Gün/saat fark etmeksizin yol yardımına ihtiyaç duyduğunda 7 gün 24 saat hizmet sağlayan bir yardımcın olmalı. Aksigorta kasko paketlerinde bu hizmetten, 444 27 27 numaralı Aksigorta Hizmet Merkezi’ni arayarak yararlanacaksın.

Mini Onarım & Hasarsızlık İndirimi Dostluğu

Hasarsızlık indirimi kolaylığı, sigortanı yenilediğin zaman priminin daha uygun gelmesini sağlar. Akkasko’da %65’e varan hasarsızlık indirimleri seni bekliyor. Hasarsızlık indirimi şartlarını ve oranlarını araştırdıktan sonra sigortanda mini onarım hizmetinin olup olmadığına bir bak deriz. Mini onarım hizmetleri eğer hasarsızlığını bozmuyorsa avantajlı bir kaskoya sahipsin. Mini onarım hakkında uzun uzun konuşmuştuk. Detayları yazımızdan alabilirsin .

Zor Durumlarda Yarı Yolda Bırakmayan Hizmetler

Bu hizmetleri teminatlarda bulabilirsin, ama ekstra durumlarda seni koruyup kollayan diğer hizmetler de mutlaka sigortanda bulunsun: Kaza sonrası araban kullanılamayacak duruma gelirse onarım süresi boyunca kullanabileceğin geçici araç kolaylığı. Yanlış akaryakıt dolumu durumunda aracının maruz kalacağı mekanik masrafları karşılayan hizmetler. Sıfır kilometre araçlarda, araç tam hasar alırsa anahtar teslim bedelini teminat altına alan sıfır araç koruması.

PAYLAŞ