Sigorta Kılavuzu

İhtiyacına En Uygun Sağlık Sigortasını Nasıl Seçersin?

Sağlık sigortası, teminat kapsamında bulunan hastalıklar sonucu tedavi masraflarının ödenmesi, ilaç masrafları, acil durum müdahaleleri gibi durumlarda sana kolaylık sağlar. Peki, sağlık sigortan için kriterler bununla mı sınırlı? En uygun sağlık sigortası için sorman gereken sorular ve dikkatli olmanı gerektiren kriterler var.

Belirlenen Limitlere Göre Teminatları Değerlendirmelisin

Sağlık sigortası teminatları, senin bu konuda ne kadar güvence altında olduğunu belirler. Sağlık sigortası seçerken teminat kapsamı ve bu teminatlar için belirlenen limitlerin yeterli olup olmadığı önemli bir mesele. Ayakta-yatarak tedavi teminatları, görüntüleme hizmetleri, ilaç masrafları, ambulans, ameliyat, doğum, hastane oda ve yemek masrafları gibi durumlar mutlaka teminatında bulunmalı ve belirlenen limitler de bu hizmetleri karşılayacak güçte olmalı. İşte, bunun için Aksağlık; ihtiyaçlarına ve bütçene göre sağlık paketleri sunuyor. Aile bireylerinin farklılaşan ihtiyaçlarına göre farklı paketleri tek poliçe altında toplama ve 18 yaş altındaki bireylerin, ebeveynlerinden bağımsız tek başlarına sigortalanabilme avantajı da var. Detayları almak için Aksağlık sayfasına tıklayabilirsin.

Acil Durumlarda Sana Sunduklarını Araştırmalısın

Teminat kapsamları ve limitler her zaman önemlidir. Fakat beklenmedik bir durumda sigortanın yanında olması daha da önemlidir. Sigorta almadan önce acil bir durumda sigortanın ne kadar yanında olacağını iyice araştırmalısın. Mesela sigorta kapsamında acil durum olarak kabul edilen vakalardan birini yaşanması halinde tedavi için sağlık kurumuna ulaşabilmeni sağlayacak hava, deniz ve kara ambulansı hazır olmalı. Aksağlık bu konuda çok hassas. Üstelik acil durumlarda tek tıkla ambulans ve nöbetçi eczaneye ulaşabileceğin, anlaşmalı sağlık kurumlarını görebileceğin ve yol tarifi alabileceğin bir Aksağlık Mobil Uygulaması bile var.

Anlaşmalı Kurum Ağına Göz Atmalısın

Anlaşmalı kurumlar hem bütçen hem de ulaşılabilirlik açısından çok önemli. Bunun için anlaşmalı kurumların kolay ulaşılabilir ve kapsamlı olması işini kolaylaştırır. Sigorta yapmadan önce bunu mutlaka sorgulamalısın. Türkiye’nin tam 71 iline yayılmış 4000’i aşkın kurumdan hizmet alabilme kolaylığını Aksağlık’tan elde edebilirsin.

Peki, Ek Hizmet ve Avantajlar Hayatını Ne Kadar Kolaylaştırıyor?

En az standart teminatlar kadar ek hizmet ve avantajlar da önemli. Kendine ait bir paket oluşturabilmen için sana seçenekler de sunulmalı. Aksağlık sana; Ailem, Çocuğum, VIP ve Yeni Hayat olmak üzere farklı seçenekleri ve ek hizmetleri bulunan sağlık paketleri sunacak. Bunun dışında ek olarak hasarsızlık indirimi, ücretsiz check-up, tek poliçede farklı paketlerin birleştirilmesi gibi avantajlarla hayatını daha da kolay bir hale getirebilirsin.

PAYLAŞ