Sigorta Kılavuzu

Bir Kiracı Olarak Ev ve Eşya Sigortası Yaptırman İçin 8 Neden

Ev ve Eşya Sigortası, yaşanacak olası risklere karşı evde oluşacak zararları teminat altına alan bir uygulama.

Bir Kiracı Olarak Ev ve Eşya Sigortası Yaptırman İçin 8 Neden

Ev ve Eşya Sigortası, yaşanacak olası risklere karşı evde oluşacak zararları teminat altına alan bir uygulama. Yani konutun doğal afet, terör ya da diğer durumlarda zarar görmesi halinde, teminatlarıyla bu zararın giderilmesine yardımcı oluyor. Bu nedenle kiracı da olsan, ev sahibi de olsan Ev ve Eşya Sigortası ile evini güvence altına almalısın. Aksigorta Ev ve Eşya Sigortası teminatlarından yola çıkarak bunun nedenlerini açıklayalım.

Teminatlarıyla Evini Korur

Ev ve Eşya Sigortası; yangın, patlama, duman, deprem, her türlü su baskını, yer kayması, fırtına, yıldırım, elektrik hasarları, kaza, taşıt çarpması, kargaşalık, halk hareketleri, kötü niyetli hareketler ve terör sonucu oluşan hasarları karşılamak, temel teminatlarındandır. Elinde olmayan ve tüm binayı ilgilendiren hasarlar için sen hiç uğraşmazsın. Örneğin bir yalıtım zayıflığı bile sigorta kapsamındadır. Hatta hasarlı konutuna bekçi talebinde bile bulunabilirsin. Yani zaten başına gelen bu risklerde sen yeterince yorgunken sana “Yanında ben varım!” diyen bir sigortan vardır.

Sadece Evin Değil, Eşyan da Güvende

Adı üzerinde, Ev ve Eşya Sigortası. Yani sadece evin değil, evinin içindeki eşyan da sigorta güvencesinde. Mesela hırsızlık olaylarında hırsızın binaya ya da eve verdiği zararın masraflarının karşılanmasının yanı sıra çalınan eşyan sebebiyle oluşacak masraflar da güvencede. Ya da teminat kapsamında olan bir olayda eşyana zarar gelmesi halinde de sigorta devreye girer. Giysilerin, kişisel ve kilit altında korunması şartı olmaksızın ziynet eşyan, elektronik cihazların, hatta bebeğinin eşyası bile sigortan sayesinde korunmuş olur. Harika, değil mi?

Kiracı Olsan Bile Senin İçin Önemli: Sen, Ailen ve Komşuların Koruma Altında

360 derecelik bir beyin fırtınası ve çokça empatiden sonra hazırlanan Aksigorta Ev ve Eşya Sigortası teminatları, sana rahat bir nefes alabileceğin şartlar sunar. Mesela evinin içinde ya da apartmanın ortak kullanım alanlarında oluşan hasarlardan komşularına kazayla verdiğin maddi zararlara kadar her şeyin çözümünü düşünür. Sen ve evde yaşayan diğer bireylerin de ev içerisinde yaralanması veya sakatlanması durumunda tedavi masrafları ve ambulans hizmeti, garanti altındadır. Sigorta kapsamında bulunan Ferdi Kaza Teminatı’nın keyfini çıkar deriz.

Evini Kullanamama Halinde Başına Sokacağın Bir Yer Olur

Aksigorta Ev ve Eşya Sigortası, detaylarıyla hayatı kolaylaştırır. Evinin kullanılamaz hale gelmesi durumunda, tamir süresince 4 yıldızlı otelde konaklama veya alternatif ikamet masrafların, sigorta tarafından karşılanır. Yani evinde oluşan bir hasar için işler yoluna girene kadar konaklayacağın bir yerin olur.

Kiracıysan Maddi Sorumluluklarının Kolayı Var

Kiracıysan ev sahibine karşı maddi sorumluluklarının karşılanması, bu sigortanın diğer güzelliği. Şöyle açıklayalım: Mesela evinde bir yangın çıktı. Hiç panik yapma. Ev sahibine karşı yangın durumunda ortaya çıkan mali sorumlulukların, poliçe kapsamında değerlendirilecek.

Kira Kaybı Meselesi Çözüldü Bil

Kirayı ödedikten sonra poliçe kapsamında yaşanan bir hasar sonrası evin kullanılamaz hale gelebilir. Ev ve Eşya Sigortası’nın kira kaybı teminatı sayesinde, ödenen kiranın işlemeyen günlere karşılık gelen kısmı teminat altında olduğu için bunu hiç kafana takmazsın. Kapıda Kalırsın, Camın Kırılır, Sigortan Koşar! “Her durumda bir yardımcın var!” derken gayet ciddiydik. Çilingir ve cam kırılma hizmetleri de acil durumdan sayılır, yılda 3 defa ve 450 TL’yi geçmemek üzere masraflar sigorta kapsamında değerlendirilir.

Sana “Beşi Bir Yerde” Diye Bir Güzellik Yaptık

Aksigorta Ev ve Eşya Sigortası poliçesi ile birlikte yararlanabileceğin büyülü bir paket var. Hatta öyle büyülü ki ekstra avantajlarıyla hayatını kolaylaştıracak 5 hizmeti birden sunuyor. Avantajlı Diş Hizmetleri, Mobilya Mini Onarımı, Sert Zemin Onarım Hizmeti, Döşeme ve Halı Onarım Hizmeti ile Leke Çıkarma Hizmeti sayesinde en kapsamlı hizmete ulaşabilirsin. Beşi Bir Yerde hizmetlerini kullanmak için 444 27 27 numaralı Aksigorta Hizmet Merkezi’ni arayabilirsin.

PAYLAŞ