Aksigorta - Muafiyetli Oto Kasko - Ürün Sayfası

Muafiyetli Oto Kaskom

TEKLİF AL


Muafiyetli Kasko nedir?

Kaskoda muafiyet, hasarın belirli bir miktarının sigortalı tarafından karşılanması halidir. Daha açık bir ifade ile; aracın sigorta bedelinin ya da hasarın belli bir kısmına kadar oluşan zararların sigortalı tarafından, üstünün ise sigortacı tarafından karşılanmasıdır. Örneğin, 30.000 TL sigorta bedeli ile kasko poliçesi düzenlenen aracınızı 500 TL muafiyet seçeneği ile sigortalattığınız zaman, 500 TL’ye kadar olan hasarı kendiniz karşılarsınız. Hasar 500 TL’nin üstünde ise kalan tutarı sigorta şirketi öder. Yani hasar anında aracın uğradığı zarar 2.000 TL ise, 500 TL’sini siz öderken, 1.500 TL’sini sigorta şirketi öder. Normal kasko poliçelerine kıyasla muafiyet tutarına göre poliçeyi satın alırken indirim alırsınız.

Muafiyetli Kaskonun Aksigorta Kasko poliçesinden farkı nedir?

Muafiyet tutarının yanı sıra Muafiyetli Kasko ürününde yanlış akaryakıt dolumu, kişisel eşya ve anahtar kaybı ve çalınması teminatları yer almamaktadır.

Her araç için Muafiyetli Kasko Poliçesi düzenlenebilir mi?

Hayır, sadece araç değeri 50.000 TL’ye kadar olan binek, hafif ticari (Kamyonet, minibüs ve midibüs) araçlara muafiyetli kasko poliçesi yapılabilir.

Trafik sigortam var, yine de kasko sigortası yaptırmalı mıyım?

Trafik Sigortası sadece bir kaza yaptığınızda karşı aracın, karşı araçtakilerin veya yayaların sizin kusurunuzdan kaynaklanan zararlarını öder; sizi, aracınızı ve eşyanızı, kusurlu olun veya olmayın, güvence altına almaz. Oysa Aksigorta Muafiyetli Kasko aracınızı, sizi ve ailenizi, siz hatalı olsanız da güvence altına alır.

Her hasarda muafiyet mi uygulanıyor?

%100 rüculu yani karşı aracın % 100 kusurlu olduğu hasarlarda ve anlaşmalı cam servislerinde karşılanan cam hasarlarında muafiyet uygulanmayacaktır

Muafiyetli Kasko Türkiye sınırlarında mı geçerlidir?

Bu sigorta Türkiye sınırları içinde geçerlidir. Talep edilmesi halinde ek prim ödemek suretiyle yurtdısı teminatı verilebilir

Anasayfaya Dön
Kapat